HEMŞİN'DE MEHMET AKİF'İ SAYGIYLA ANDIK
 
        İlçemizde 12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulünün 96.Yıldönümü Kutlama ve İstiklal Marşı Şairi Mehmet Akif ERSOY´u Anma Programı Gerçekleştirildi.
        İlçemiz Hemşin’de İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Günü dolayısıyla Hemşin Anadolu Lisesi´nde tören düzenlendi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla tören başladı.
Hemşin Anadolu Lisesi´nde düzenlenen törene, İlçe Kaymakamımız Sayın Coşkun ÖZTÜRK, İlçe Belediye Başkanımız Sayın Halim Kazım BEKAR, daire amirleri , okul ve kurum müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve ilçemiz vatandaşları katıldı.
        Sunuculuğunu Merkez Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Asuman ALTUNDAĞ´ın yaptığı törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Merkez İlkokulu Sınıf Öğretmeni İbrahim Akın FERAH gerçekleştirdi. Daha sonra günün anlam ve önemiyle ilgili video gösterimi gerçekleştirildi. Şiirlerin okunmasının ardından Merkez Ortaokulu öğrencileri tiyatro gösterilerini sundular. Gösterilerin ardından Mehmet Akif ERSOY´un hayatını anlatan kısa bir sinevizyon izlendi. Diğer çeşitli gösterimlerin ardından program sona erdi.
 
 
( Not: Sitemizde İçerik Ekleme ve Düzenlemesi Devam Etmektedir)