HEMŞİN KAYMAKAMI SAYIN COŞKUN ÖZTÜRK'ÜN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI
 
 
15 Temmuz uluslararası şer odaklarının FETÖ eliyle gerçekleştirdiği darbe ve işgal girişimidir.  1071 den beri Anadolu'yu vatan yapmış ecdadımız bu hain saldırıyı destansı bir direnişle püskürtmüştür.15 Temmuz darbe ve işgal girişimi başarılı olsaydı ülkemizin bütünlüğü tehlikeye düşecekti.
15 Temmuz gecesi ortaya koyduğumuz direnişin milletimizin geleceği için ne kadar önemli bir hadise olduğunu devamlı hatırlamamız ve gelecek kuşaklara anlatmamız gerekiyor. 
Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla sokağa çıkan Türk Milleti bağımsızlığına canı pahasına sahip çıkmış ve işgalcilere gereken dersi vermiştir.
Tüm Türkiye yediden yetmişe ve hangi görüşten olursa olsun tek yürek olup vatanına nasıl sahip çıktığını tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir.
1071 yılındaki Malazgirt ruhu, 1453'teki İstanbul'un fethi ruhu, 1915'teki Çanakkale geçilmez ruhu, 1921'deki Sakarya ruhu, 1974'teki Kıbrıs Barış Harekatı ruhu, 2016'daki Fırat Kalkanı harekatı ruhu, 2018 yılındaki Afrin Harekatı ruhu 15 Temmuz ruhunun farklı zamanlardaki tecellisidir.
Milletimizdeki ruh aynı ruhtur. Bu ruh farklı zamanlarda farklı bedenlerde yaşamaktadır.
Şanlı ecdadımız canlarını vererek bu eşsiz vatanı bizlere emanet etmişlerdir.
Şuanda da kahraman güvenlik güçlerimiz hem yurtiçinde hem yurt dışında teröristlerle amansız mücadelesine devam etmektedir. Bu mücadele hep devam edecektir. Zira dünyada onurumuzu koruyarak yaşamak ancak bağımsız bir vatana sahip olmakla mümkündür.
15 Temmuzda millet olarak görevimizi yaptık.
Bu uğurda şehit düşen tüm kardeşlerimizin Allah Makamını ali eylesin, gazilerimize acil şifalar versin. Bizlere de bu asil millete layık olmayı ve vatan emanetini yeni nesillere daha da güçlü bir şekilde bırakmayı nasip eylesin.
                                                                                                                                                                                             Coşkun ÖZTÜRK