Cumhuriyetimizin 95. yıl dönümü, tüm yurtta olduğu gibi Hemşin'de de coşkuyla kutlandı. Kutlamalar 28 Ekim Pazar günü Hükümet Konağı önündeki Atatürk büstüne Hemşin Kaymakamlığı ve Hemşin Belediyesine ait çelenklerin sunulması ile başlayarak saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra Kaymakamımız Bayram SAĞIR, Makamında tebrikleri kabul etti.
        29 Ekim Pazartesi günü Hemşin Meydan Parkı'nda düzenlenen törene Kaymakamımız Bayram SAĞIR, Belediye Başkanımız Halim Kazım BEKAR, ilçe daire  amirleri, okul ve kurum müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlarımız katıldı.Törende etkinliklein açılış konuşmasını yapan Kaymakamımız, Cumhuriyetimizin kazandırdıklarında işaret ederek Cumhuriyetimizi ve devletimizin birlik ve beraberlik ruhunu korumanın önemine vurgu yaptı.
        Tören öğrencilerimizin okuduğu şiirler; düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ve bando ekibinin tören geçişiyle devam etti. Hemşin Tulumu Halk Oyunları Ekibi'nin gösterileri de törene renk kattı.