23 NİSAN HEMŞİN'DE COŞKUYLA KUTLANDI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İlçemiz Hemşin´de coşkuyla kutlandı. Bayram Töreni Hükümet Konağı bahçesinde bulunan Atatürk Büstüne İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından çelenk konulması ile başladı. Törenlere Okullar Spor Salonunda devam edildi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başlayan törene İlçe Kaymakamımız  Coşkun ÖZTÜRK, İlçe Belediye Başkanımız Halim Kazım BEKAR, İlçe Garnizon Komutanımız  Engin ARPA, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz  Ali KAMBUR, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar, okul ve kurum müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve ilçemiz vatandaşları katıldı. Protokolün öğrencilerin bayramını kutlamasıyla başlayan törende açılış konuşmasını Merkez İlkokulu Müdürü Safiye KURT yaptı.  KURT konuşmasında; bu önemli günün anlam ve öneminden bahsedip Ulu Önder Atatürk´ün dünya çocuklarına verdiği değerden söz etti.
Açılış konuşmasının ardından Hemşin Merkez İlkokulu Anasınıfı öğrencileri gösterilerini sunmak üzere sahneye çıktılar. Merkez ilkokulu öğrencileri "Müzikli Oyunlar Gösterisini" ve “Halk Oyunları” gösterilerini sundular. Öğrencilerin gösterileri izleyiciler tarafından büyük ilgiyle izlendi. Daha sonra okul korosu sunumu gerçekleştirildi. Ayrıca Hemşin Merkez İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri günün anlam ve önemiyle ilgili birçok şiir okudu. Daha sonra öğrenciler arasında sportif yarışmalar gerçekleştirildi.  Yarışmaların sona ermesiyle çeşitli dallarda dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi. 
 
 
( Not: Sitemizde İçerik Ekleme ve Düzenlemesi Devam Etmektedir)