19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA,GENÇLİK ve SPOR BAYRAMI İLÇEMİZ HEMŞİN'DE COŞKUYLA KUTLANDI
 

        Törene Hükümet Konağı´nda bulunan Atatürk Büstüne çelenk konulmasıyla başlandı. Daha sonra törenlere okullar kapalı spor salonunda devam edildi.

        Törene Hemşin Kaymakamı Sayın Coşkun ÖZTÜRK, Hemşin Belediye Başkanı Sayın Halim Kazım BEKAR, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hızır HATIRNAZ, ilçe daire amirleri, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar, okul ve kurum müdürleri,öğretmenler,öğrenciler ve ilçemiz vatandaşları katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasından sonra protokol öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı. Hemşin Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Vekili Sayın Yunus UZAN yaptığı konuşmasında sene boyunca ilçede gerçekleştirilen sportif faaliyetler ve ülke çapında öğrencilerimizin kazandığı başarılardan bahsedip, sportif faaliyetlerin gerçekleştirilmesinde emeği geçen başta İlçe Kaymakamımız Sayın Coşkun ÖZTÜRK olmak üzere herkese teşekkür etti. Daha sonra Hemşin Anadolu Lisesi ve Merkez Ortaokulu öğrencileri günün anlam ve önemiyle ilgili şiirlerini okudular.

        Gençlik haftasında çeşitli dallarda dereceye giren öğrencilere ödülleri İlçe Kaymakamımız Sayın Coşkun ÖZTÜRK ve Belediye Başkanı Sayın Halim Kazım BEKAR tarafından verildi. Tören folklor ekibinin tulum eşliğindeki gösterisiyle sona erdi.

 

( Not: Sitemizde İçerik Ekleme ve Düzenlemesi Devam Etmektedir)