18 MART ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANMA PROGRAMI
 
     18 Mart Çanakkale ve Şehitleri Anma Programına  Atatürk Büstüne çelenk sunma töreni ile başlandı. Çelenk sunma töreninin ardından Şehitlerimiz anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Hükümet Konağının önünde gerçekleştirilen programın ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen anma programına Hemşin Anadolu Lisesinde devam edildi.
      Hemşin Anadolu Lisesi’ndeki programa Sayın Kaymakamımız Coşkun ÖZTÜRK, Hemşin Belediye Başkanı Sayın Halim BEKAR, Hemşin AK Parti İlçe Başkanı Mehmet MATARACI, Hemşin daire amirleri-müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
Program başta büyük önder Mustafa Kemal ATATÜRK, silah arkadaşları ve bütün şehitlerimiz için saygı duruşunun ardından  İstiklal Marşı okundu.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra Hemşin Merkez İlkokulu Öğretmeni Nedim SAVUT günün anlam  ve önemini belirten konuşmasını yaptı.
       Program öğrenciler tarafından okunan şiirlerle devam etti. Programın en çok dikkat çeken kısmında ise Hemşin  Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından'' Silahını Teslim Etmeyen Asker''  adlı tiyatro oyunu sergilendi.
    Hemşin Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen programın son bölümünde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin    ödülleri Hemşin Kaymakamı Sayın Coşkun ÖZTÜRK ve Hemşin Belediye Başkanı Halim Kazım BEKAR tarafından verildi.  .
Hemşin Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen programın ardından  Yeniköy  Mahallesinde bulunan  Alipaşa Şehitliği ziyaret edilerek  Kuran-ı Kerim okunarak dualar edildi. Şehitlik ziyareti ardından Hemşin İlçe Müftülüğünce Merkez Camide düzenlenen mevlidi şerif programına iştirak edildi.