İSTİKLAL MARŞI'NIN KABULÜNÜN 97. YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI ve
MEHMET AKİF´İ ANMA PROGRAMI DÜZENLENDİ
 
    İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif´i Anma Töreni 12 Mart Pazartesi günü saat 14.00'da Hemşin Merkez İlk-Ortaokulu koordinesinde gerçekleştirildi. Programa Hemşin Kaymakamı Sayın Coşkun ÖZÜRK, Hemşin Belediye Başkanı Halim Kazım BEKAR, daire amirleri ve vatandaşlarımız katıldılar. Programın ilerleyen bölümlerinde Pazar Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Emre TUNAY programı onurlandırdılar.
      Program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Ardından Merkez İlkokulu sınıf öğretmeni İ. Akın FERAH günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Bayrağım, Ölsek Dönmeyiz ve Bir Bayrak Rüzgar Bekliyor şiirlerinin öğrenciler tarafından okunmasının ardından anasınıfı öğrencilerinden Yiğit KANDEMİR İstiklal Marşı'nın tamamını ezbere okuyarak duygu dolu anlar yaşattı.
      Merkez Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Asuman KAÇAR sorumluluğunda hazırlanan İstiklal Marşı oratoryosu sergilenerek devam eden programa yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri Hemşin Kaymakamı, Belediye Başkanı ve Pazar Cumhuriyet Başsavcısı tarafından verildikten sonra program sona erdirildi.